banner

Twitch Hizmetleri

banner

Twitch Hizmetleri

  • 13/11/2022
    Yayınlandı
Twitch Hizmetleri

Twitch.tv Nedir?

Tekirdağ’ın en büyük sosyal medya ajansı 59 Medya olarak twitch konusunda en iyi hizmeti vermekteyiz. Twitch.tv, strateji oyunları oynayanların, bu oyunlar ile ilgili bilgi paylaştığı, canlı programlar yaparak bağış topladığı ya da o platformun tabiri ile donate beklediği gaming odaklı bir canlı yayın platformu diye tanımlayabiliriz. Oyunları canlı yayında izlemek ve bilgi almak için harika bir gamer televizyonu olan Twitch tv’de, siz de kendi oyun deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Twitch Nasıl Kullanılır? Twitch Hesabı Nasıl Açılır?

Lol yayınları ile giderek popüler olan twitch platformu kısa sürede oyuncuların yayın yaparak büyük paralar kazandığı bir internet sitesine dönüştü diyebiliriz. 2011 yılında başlayan uygulama e-spor içerikleri, video, müzik, oyunlar ve spor gibi birçok kategoriyi içerisinde barındırıyor. Yayın yapmak isteyen birçok kişi bilgisayar veya telefonundan ilgili kategoriyi belirleyip yayını başlatabiliyor.

Bilgisayarınızdan televizyon kanalı gibi yayın yapmak istiyorsanız hemen bir twitch hesabı açmalısınız. Oldukça kolay olan hesap açma adımını Facebook hesabınızı kullanarak da yapabilirsiniz. Yalnız başlangıç adımında bütün bilgileri doğru girmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Hesabınıza çoğu zaman cep telefonundan doğrulama kodu ile gireceğinizi düşünürsek bu kısım özellikle önem taşıyor. Bu kısmı atladığınızda yani cep telefonu bilgisini atladığınızda yayıncı olarak diğer kullanıcılarla partner olmak da sizin için zorlaşacak diyebiliriz.

Nasıl Twitch Yayını Yapılır?

Twitch yayıncısı olmak istiyorsanız öncelikle bir kameraya ve mikrofona ihtiyacınız olduğunu belirtelim. Ayrıca Twitch yayını açmak için bilgisayarınızın iyi olması gerekmektedir. Çünkü yayın sırasında yaşayacağınız donmalar yayınınıza yansıyarak izleyicileri kanalınızdan uzaklaştırabilir.

Twitch üyeliği oluşturup sayfanızı açtıktan sonra canlı yayınlara başlayabilirsiniz. Bunun için masaüstü yazılımı olan OBS’yi bilgisayarınıza mutlaka indirin. Böylece oyun görüntülerini kolayca kaydedip yayına aktarabilirsiniz. Twitch yayını sırasında izleyicilerinizle sohbet edebilir, onların sorularına da cevap verebilirsiniz.

Twitch ile Nasıl Para Kazanılır?

Twitch abonelik uygulaması ile yayıncıların aylık olarak desteklenmesine imkan veriyor. Bu sayede yayıncılar yayınladıkları videolar ile izleyicilerden bağış talep edebiliyor. Asıl kazanç elde etme durumu Twitch ortaklığı kurularak yapılıyor da diyebiliriz. Yani kanalınıza abonelik alarak.

Gönderi Etiketleri :