banner

Siber Güvenlik Ve Bulut Güvenliği

banner

Siber Güvenlik Ve Bulut Güvenliği

  • 13/11/2022
    Yayınlandı
Siber Güvenlik Hizmetleri

Tekirdağ’ın en büyük sosyal medya ajansı 59 Medya olarak siber güvenlik konusunda en iyi hizmeti vermekteyiz.

Siber güvenlik;

sistemleri, ağları ve programları dijital saldırılara karşı koruma uygulamasıdır. Bu siber saldırılar genellikle hassas bilgilere erişmeyi, değiştirmeyi, imha etmeyi, kullanıcılardan para çekmeyi veya normal iş süreçlerini kesintiye uğratmayı amaçlar.

Etkili siber güvenlik önlemlerinin uygulanması günümüzde özellikle zordur, çünkü çevremizde insanlardan çok cihaz var ve saldırganlar daha yenilikçi hale geliyor.

Siber Güvenliğin Konusu Nedir?

Başarılı bir siber güvenlik yaklaşımı bilgisayarlarda, ağlarda, programlarda veya güvende tutmak istediği verilerde yayılan birden fazla koruma katmanına sahiptir. Bir organizasyonda insanlar, süreçler ve teknoloji, siber saldırılara karşı etkili bir savunma oluşturmak için birbirini tamamlamalıdır.

Teknoloji

Teknoloji, kuruluşlara ve bireylere, siber saldırılardan korunmaları için gereken bilgisayar güvenlik araçlarını vermek için çok önemlidir. Üç ana varlık korunmalıdır: bilgisayarlar, akıllı cihazlar ve yönlendiriciler gibi uç nokta cihazları; ağlar; ve bulut. Bu varlıkları korumak için kullanılan yaygın teknoloji, yeni nesil güvenlik duvarları, DNS filtreleme, kötü amaçlı yazılım koruması, virüsten koruma yazılımı ve e-posta güvenlik çözümlerini içerir.

Siber Güvenlik Neden Önemlidir?

Günümüzün bağlı dünyasında, herkes gelişmiş siber savunma programlarından yararlanmaktadır. Bireysel düzeyde, bir siber güvenlik saldırısı kimlik hırsızlığından, zorla sisteminize girme denemelerine, aile fotoğrafları gibi önemli verilerin kaybolmasına kadar her şeyle sonuçlanabilir. Herkes santraller, hastaneler ve finansal hizmet şirketleri gibi kritik altyapıya güveniyor. Bunları ve diğer kuruluşları güvence altına almak toplumumuzu çalışır durumda tutmak için esastır.

59 Medya

Gönderi Etiketleri :